DAKAR 2022 – ostravský tým FESH FESH si veze domů 12. místo

Ostraváci na Rallye DAKAR 2022 – jak se jim daří?

Zobrazit

Novinky

25/07/2022

Tým FESH FESH vybojoval na rallye ve Španělsku 2. místo. Proti loňsku si o příčku polepšil. Závodní tým FESH FESH se s jedním ze svých závodních speciálů zúčastnil tradiční soutěže ve španělském Teruelu BAJA Aragon, neboli BAJA Spain. Vozidlo IVECO Powerstar týmu FESH FESH jelo se španělskou posádkou Javier Mariezcurrena, Angel Irribaren a Facundo Vitoria. Dvoudenní rallye se jela na 3 etapy. Předcházelo jim čtvrteční testování, po kterém musel servisní tým, který byl na tento závod vytvořen z mechaniků šumperského servisu KAR-mobil, který patří do skupiny OSTRA, u speciálu měnit prasklé čelní sklo a sestupný převod. Závodní trať byla převážně písčito kamenitá, množství ostrých kamenů působilo problémy snad všem posádkám. „Řešilo se tady spousta defektů, byly ale i horší problémy, kdy odskočený kámen rozbil jednomu z kamionů vodní čerpadlo“, říká pilot „fešáckého“ kamionu Javier Mariezcurrena. „My jsme naštěstí absolvovali tři etapy s pouhým jedním defektem“, doplňuje Javier. Celkových 410 km bylo rozděleno do třech etap s tím, že sobotní dvě měly 89 a 91 km a největší porci, 230 km, museli zvládnout závodníci v neděli. Tým FESH FESH obsadil stříbrnou pozici za Valtr Racing Teamem a před týmem Martina Macíka.

21/07/2022

Dorazili jsme do dějiště letošního Baja Spain a začínáme testování před závodem.. Za tým FESH FESH pojedou naší španělští kolegové Javier Mariezcurrena, F.Vitoria a A. Iribarren.

19/01/2022

V pátek 14. ledna dojeli účastníci Rallye DAKAR do cíle. Ostravský tým FESH FESH si odváží z kategorie kamionů 12. místo. Všech 12 náročných etap zvládla litevská posádka s vozidlem Tatra Jamal se startovním číslem 529. Tatra 815 „Puma“ v závodě DAKAR Classic dojela mezi kamiony na 13. místě. aaa

07/01/2022

Po páteční šesté etapě bude letošní Rallye DAKAR ve své polovině a účastníky čeká sobotní oddychový den. Jak se v první části dařilo ostravskému týmu FESH FESH Tomáše Vrátného?

Media

25/07/2022 13:00

Tým FESH FESH vybojoval na rallye ve Španělsku 2. místo. Proti loňsku si o příčku polepšil.

Závodní tým FESH FESH se s jedním ze svých závodních speciálů zúčastnil tradiční soutěže ve španělském Teruelu BAJA Aragon, neboli BAJA Spain. Vozidlo IVECO Powerstar týmu FESH FESH jelo se španělskou posádkou Javier Mariezcurrena, Angel Irribaren a Facundo Vitoria.

<!--more-->

Dvoudenní rallye se jela na 3 etapy. Předcházelo jim čtvrteční testování, po kterém musel servisní tým, který byl na tento závod vytvořen z mechaniků šumperského servisu KAR-mobil, který patří do skupiny OSTRA, u speciálu měnit prasklé čelní sklo a sestupný převod. Závodní trať byla převážně písčito kamenitá, množství ostrých kamenů působilo problémy snad všem posádkám. „Řešilo se tady spousta defektů, byly ale i horší problémy, kdy odskočený kámen rozbil jednomu z kamionů vodní čerpadlo“, říká pilot „fešáckého“ kamionu Javier Mariezcurrena. „My jsme naštěstí absolvovali tři etapy s pouhým jedním defektem“, doplňuje Javier.

Celkových 410 km bylo rozděleno do třech etap s tím, že sobotní dvě měly 89 a 91 km a největší porci, 230 km, museli zvládnout závodníci v neděli.

Tým FESH FESH obsadil stříbrnou pozici za Valtr Racing Teamem a před týmem Martina Macíka.

24/11/2021 13:00

DAKAR 2022 – FESH FESH S HISTORICKY NEJVĚTŠÍ FLOTILOU

44. ročních Rallye DAKAR se blíží mílovými kroky. Odstartuje 2. ledna 2022 a profesionální závodní tým FESH FESH na něj vypravuje historicky největší flotilu, co se týká počtu závodních speciálů a doprovodných vozů.

>
>
27/08/2021 10:00

BAJA Poland, další zkouška před Dakarem

V pátek 27.8. startuje rallye BAJA Poland, která je pro ostravský FESH FESH tým další prověrkou před Rallye DAKAR. Posádka ve složení Tomáš Vrátný, Jaromír Martinec a Radim Baculík prověří po měsíční pauze svůj nový speciál Ford Cargo EVO I.

>23/07/2021 12:00

FESH FESH GROUP na BAJA SPAIN s novým speciálem

Poněkud netradičně startuje ve španělském Teruelu v pátek 23. července v 8.30 populární rallye Baja Spain neboli Baja Aragon. Závodní team společnosti Fesh Fesh Group Tomáše Vrátného se účastní s novým speciálem. Je to jedno z „ostrých“ testování na Rallye Dakar.